Faks over IP - FoIP

Moduł Zetafax Fax over IP (FoIP) wspiera wysyłanie i odbieranie faksów przez centralki kompatybilne z VoIP oraz urządzenia typu media gateway.

Jeżeli Twoja firma zastanawia się nad przejściem na centralkę Voice over IP (VoIP) moduł Zetafax Fax over IP (FoIP) umożliwi działanie serwera faksowego nawet po zmianie systemu.

Eliminacja połączeń wewnątrz firmy


Architektura standardowych serwerów faksowych wymaga podłączenia linią telefoniczną do centralki. Przejście na VoIP powinno wyeliminować jakiekolwiek linie telefoniczne wewnątrz firmy. Większość nowoczesnych centralek nie będzie nawet miało gniazdek na wtyczki telefoniczne potrzebne do podłączenia kart faksowych. A nawet jeżeli będą miały, to jest to dużo mniej optymalne rozwiązanie wpływające negatywnie na zwrot z inwestycji w cały system VoIP. Aby przeciwdziałać tym problemom możesz przejść z usługą faksową w całości na rozwiązanie software’owe dzięki modułowi Zetafax Fax over IP (FoIP).

Rozszerzenie Zetafax o IP


Moduł ten rozszerza korzyści z używania Zetafax o możliwość podłączenia do środowiska IP telefonii bez potrzeby inwestowania w dodatkowe karty faksowe, zmiany przydziału istniejących linii telefonicznych czy też podłączania kolejnych linii. Moduł Zetafax FoIP bazuje na technologii Brooktrout SR140® firmy Dialogic, która pozwala podłączyć się do centralki telefonicznej poprzez zwykłą kartę sieciową. Jeżeli potrzebujesz wysłać więcej faksów możesz to zrobić nawet bez potrzeby zmiany lub rozszerzania możliwości karty sieciowej. Wraz z wersją Zetafax 2010 pojawiła się również tańsza odmiana zwana Standard Zetafax FoIP, która jest "odchudzoną" wersją SR140, pracującą z maksymalną prędkością 14400.

Redukcja administracji


Ponieważ Zetafax może wysyłać faksy przy użyciu IP zamiast tradycyjnych modemów lub kart faksowych, zarządzanie staje się dużo prostsze. Dzięki temu, że nie ma żadnego sprzętu, ani nie są konieczne rozszerzenia centralki telefonicznej, praca administracyjna znacznie się zmniejsza. Całe zarządzanie faksami staje się częścią infrastruktury IP.

Zalety modułu Zetafax FoIP:


• Wspiera wdrożenie Unified Messaging dzięki centralizacji usług faksowania i przesyłania głosu oraz emaili, dając przy tym zmniejszenie kosztów i zwiększenie wydajności pracowników.
• Lepiej wykorzystuje obecną infrastrukturę dzięki eliminacji potrzeby wydzielania dodatkowych gniazdek i kabli na faks.
• Rozwiązanie czysto software’owe, które może być łatwo rozbudowywane.

Konfiguracja


Moduł Zetafax FoIP jest instalowany i konfigurowany podobnie do inteligentnej karty faksowej. Ilość włączonych linii jest zgodna z ilością aktywowaną w Zetafax.

Konwersja z T.38 do T.30


Moduł Zetafax FoIP używa protokołu T.38, aby przesłać wiadomości faksowe poprzez sieć IP. Centralka IP PBX działa jak bramka, która zamienia T.38 na T.30, aby skontaktować się ze standardową siecią telefoniczną PSTN, co daje kompatybilność z tradycyjnymi maszynami faksowymi. Jeżeli nie masz centralki IP PBX możesz osiągnąć podobny efekt używając bramki IP media gateway.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji lub konkretnej propozycji, zapraszamy do kontaktu.